הסכמי גירושין כל מה שצריך לדעת

כל מה רציתם לדעת על הסכמי גירושין ולא העזתם לשאול

הנתונים מלמדים אותנו שעם השנים, עולה מספרים של הזוגות המתגרשים בישראל. מה שבעבר היה נחשב לדבר שרק מעטי מעטים בחרו לעשות, כיום מדובר על דרך בה כמעט כל זוג רביעי בוחר בשלב מסוים לצעוד בה, אחרי שניסו את כל מה שיכלו בשביל לחיות ביחד ולשמור על הנישואים שלהם, הם גילו לצערם שאין להם ברירה אלא להתגרש. וכאן נכנסים לתמונה – הסכמי גירושין שיכולים לפשט את תהליך הגירושין.

גירושין הם לעולם לא דבר פשוט, גם אם בני הזוג יכולים ואכן עושים את זה בצורה שלווה ורגועה, תוך כדי שהם שומרים על קשר טוב אחד עם השני, עדיין מדובר בעניין לא פשוט, לא מבחינה נפשית ולא מבחינות אחרות. אחת כמה וכמה זה עניין מסובך שיכול להסתבך עוד ועוד, אם הקשר נגמר ברע וכך גם נראים הגירושין ביניהם.

כל זוג שמתגרש חייב לחתום על הסכם ביניהם, הסכם זה יכיל נקודות מסוימות שמתייחסות לקשר ביניהם בעתיד, וכן הן מחויבים לעבור הליך גירושין ברבנות על מנת שיוכלו להיות רשומים כזוג גרוש ולהתחיל פרק חדש בחייהם.

לפני שנסביר על הסכמי גירושין – מה הם כוללים וכיצד חותמים עליהם, חשוב לציין בשביל לחתום על הסכם כזה, מוטב לשכור את שירותיו של עורך דין גירושין, אשר ייצג את האינטרסים של כל אחד מהצדדים ובסיכומו של דבר, יביא לכך שייחתם הסכם שייצג אותם בצורה הטובה ביותר.

מה זה הסכם גירושין ומה הוא כולל

הסכמי גירושין למעשה סוגרים את כל הנקודות שנשארות פתוחות אחרי סיום הקשר ויש להן משמעות לגבי הקשר העתידי בין בני הזוג. מדובר על נקודות כגון, חלוקת רכוש, משמורת ילדים, מזונות. אלה הדברים שבדרך כלל נשארים פתוחים ויש לסכם אותם. במקרים מסוימים, נדירים, מכניסים עוד אלמנטים (למשל, אם יש עסקים משותפים וכדומה), במקרים רבים היום, בני זוג כבר חותמים על הסכם ממון לפני הנישואין, ואז כל הנושא של חלוקת רכוש ומזונות, יכול להיות מוסדר ביניהם.

העניין של חלוקת רכוש מתייחס לשאלה כיצד הרכוש המשותף יתחלק בין הצדדים, כאשר המוטיבים העיקריים הם כמובן דירה ורכב. לגבי מזונות, אין הרבה גמישות בעניין מאחר והמדינה קבעה כיצד יש לשלם מזונות ומי אמור לשלם, אך אם בני הזוג מחליטים לנהוג אחרת, הם יכולים לסכם את זה.

מה שנשאר זה לסכם את עניין המשמורת של הילדים. איפה הם יגורו וכמה פעמים הצד השני יזכה לראות אותם ומתי. בדרך הילדים נשארים אצל האימהות וישנה הסכמה שהם ילונו אצל האבא פעם בשבועיים והוא יזכה לראות אותם גם במהלך השבוע. אם היחסים בין ההורים טובים, אז האבא זוכה לראות את הילדים מספר פעמים בשבוע, אם היחסים פחות טוב, אז זה בהחלט יכול להיות פתח למאבק מאוד לא נעים בין הצדדים, מאבק שהילדים עצמם נפגעים ממנו.

תוכלו לקרוא עוד כתבות בתחום זה תחת הקטגוריה דיני משפחה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *