סיוע משפטי להוצאת אזרחות ודרכון רומני

הוצאת אזרחות ודרכון רומני באמצעות סיוע משפטי

רומניה היא מדינה החברה באיחוד האירופי וכל מי שמחזיק בדרכון רומני יכול ליהנות מזכויות רבות המוענקות על לאזרחי האיחוד. מדובר, בין היתר, בזכויות עבודה ומעבר שפותחות אפשרויות רבות  מאוד עבור כל אדם. אזרח ישראלי שזכאי להנפקת דרכון רומני יתקשה לעשות זאת לבד ולכן מומלץ לו לקחת סיוע משפטי שיקל ויזרז את התהליך.

רומניה הצטרפה לאיחוד האירופי בשנת 2007 ובשנים האחרונות היא מאפשרת לאזרחים ישראליים, יוצאי רומניה כמובן, לנסות ולממש זכאותם על פי חוק להוצאת דרכון רומני ובהמשך גם קבלת אזרחות אירופית. חברות באיחוד אירופי מעניקה כאמור הטבות רבות כך למשל בכל הנוגע ללימודים אקדמאיים במדינות האיחוד, כמו כן לאזרח ישראלי בעל דרכון רומני קל יותר לנהל פעילות עסקית שוטפת ברומניה עצמה ובכל מדינות האיחוד בעצם העובדה כי יכול הוא לעבור ממדינה למדינה בקלות כמו כל אזרח אירופאי אחר. יתרונות נוספים הם הקלות במתן ויזה לארצות הברית ולמדינות אחרות שאינן ביבשת אירופה, אפשרות לרכוש נכסים כיזמים אישיים ולא דרך חברה עסקית ועודכל אלו ועוד מהווים יתרונות חשובים שישראלים רבים יכולים ליהנות מהם עם הדרכון הנכון.

תנאים ראשוניים על פי החוק הרומני:

ישנם מספר תנאים ראשוניים שיש לעמוד בהם לפי החוק הרומני כדי להגיש בקשה לדרכון ואזרחות רומניים
א. ראשית, חשוב להוכיח רצף מדויק של שינוי השם והשינויים האחרים שנעשו מיום הלידה.
ב. צריך לספק מסמכים שונים וביניהם תעודות לידה, תעודות נישואין, אישורי אזרחות ומסמכים אחרים המוכיחים את כל השינויים הרלוונטיים. מסמכים אלו אמורים להיות קבילים על ידי החוק ברומניה.
ג. זכאים להגשת בקשה הינם כאלו שנולדו בין השנים 1919 ו-1940 וצאצאיהם הביולוגיים או המאומצים. הצאצאים זכאים להגיש את הבקשה הראשונית עד דור שלישי. הדורות הבאים יוכלו לממש  אף הם את זכותם לאחר הדורות הראשונים שעשו זאת.

חשוב לציין כי מתן האזרחות אינו מוגבל רק לרומניה עצמה אלא גם לחבלי ארצות שהיו משויכות בעבר לרומניה דוגמת מדינות מולדובה, אוקראינה, הונגריה, בולגריה ועוד.

עוד על סיוע משפטי וההליך בפועל

תהליך קבלת הדרכון הרומני נחשב מורכב למדי וכרוך בפרוצדורה שאמורה להתבצע מול גורמים ממשלתיים רומניים בישראל וברומניה עצמה. בראשית התהליך חשוב מאוד להגיש מסמכים מתורגמים שאושרו כחוק על ידי נוטריון ויש למלא טפסים בדייקנות כולל מתן תשומת לב לפרטים הקטנים ביותר כאשר כל שגיאה יכולה לגרום להפסקת התהליך והמבקש יצטרך להתחיל אותו מחדש.

הבירוקרטיה במוסדות הרומניים הינה במרבית המקרים רבה עד מאוד וכל ההתנהלות הפקידותית נחשבת איטית. משרד עורכי דין שעוסק בהסדרת דרכונים רומנים לישראליים על בסיס קבוע מכיר את הנהלים השונים בתחום על בוריים ובשל כך יכול לזרז הליכים במקומות הרלוונטיים בהם נוצר צוואר בקבוק בירוקרטי. הלקוח המבקש לרוב אינו מעורב בפועל בהליך לאחר הגשת המסמכים, ובסופו הוא יזכה לקבלת הדרכון המיוחל. משרד עריכת דין בעל ידע וניסיון בנושא יכול לספק ייעוץ ראשוני לכל מי שמעוניין להיכנס לתהליך זהייעוץ שכזה יכול לחסוך זמן רב, כסף, ועגמת נפש מיותרת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *