תרומתו של עו"ד בעת רכישת נכס

רכישת נכס – דברים שחשובים לדעת לפני שעושים את הצעד הראשון

נגיד שהייתם מואשמים בחשד כלשהו ע"י המשטרה והייתם מגיעים לבית המשפט, לא הייתם הולכים ללא עו"ד טוב נכון? כך גם כשמתכוונים רכישת נכס נדל"ן, עסקת נדל"ן היא אחת העסקאות החשובות שתעשו בחיים שלכם וישנן השלכות רבות לעסקה כזו הטומנות בחובן סכנות רבות שרק עו"ד טוב יוכל לזהות.חשוב מאוד להיעזר בעו"ד לענייני נדל"ן השוחה בחומר ומתמצא בחוקים השונים הקשורים לרכישות נדל"ן.

כמה עו"ד

עד שנת 2014 כאשר הייתם מעוניינים לרכוש נכס נדל"ן  ומחפשים דירה לרכישה במקום כלשהו, לדוגמה דירות למכירה באשקלון, הייתם לוקחים עו"ד לענייני נדל"ן והוא היה גוזר את הרווח שלו מהעיסקה ללא הגבלה ולעיתים שכר הטרחה של העו"ד היה הרבה מעבר לטירחה. במילים אחרות הטרחה הייתה שלכם ולא שלו.

נכון להיום, שכר הטרחה של עו"ד בעסקת נדל"ן מוגבל ל5,000 ש"ח או לחצי אחוז ממחיר הדירה, הגבוה מביניהם. עד לשנת 2014 כאשר עו"ד היה מגיע לעסקת רכישה של דירת יוקרה השווה כמה מיליונים טובים הוא היה רואה את ההזדמנות וגוזר שכר טרחה גדול מהרגיל רק משום שהוא מניח שאדם שקונה דירה בכמה מיליונים יש לו מאיפה להוציא וזה לא תמיד היה נכון, אלא להיפך, אנשים אספו שקל לשקל כמעט והגיעו לסכום הדרוש לקניית דירה בשן ועין ואז היה מגיע גם העו"ד וגוזר להם שכר טרחה גדול מהרגיל.

עו"ד לא אבדה תקוותינו

אך לא כדאי להמעיט בחשיבותו של העו"ד בעסקאות נדל"ן, כמובן שלא כולם באים לגזול מכם את כספכם לשווא, אלא ישנן עסקאות מסוימות הדורשות יותר עבודה שחורה בתחום של נבירה בתיקים קודמים של נכס מסוים או בירור על מיסים נוספים שמוטלים על נכס נדל"ן שאתם מעוניינים בו. עו"ד מומחה בתחום של דיני מקרקעין יכול לבדוק למשל האם הנכס שאותו אתם מעוניינים לרכוש משועבד בכלל לצד ג' ואז כל העיסקה הזו היא לא חוקית ואתם שמים את כספכם על קרן הצבי.כמובן שכדאי לסגור מבעוד מועד על כל תרחיש אפשרי העלול להתרחש במהלך הרכישה ולעגן אותו בחוזה מול העו"ד מראש, כמו כן להעלות את החוזה בכתב ולא בע"פ כמובן. כמו בכל עסקה או חוזה שאתם מתכוונים לסגור גם במקרה שלנו, עשו סקר שוק אל תקפצו על העו"ד הראשון שתמצאו, בררו עם חברים, משפחה, מכרים, הכי טוב לקחת עו"ד שאתם מכירים וסומכים עליו אפילו אם העו"ד שמייצג אתכם במקרים אחרים הוא לא מתמחה בנדל"ן, בטוח במשרד שלו ישנו קולגה שכן מתמחה.

לסיכום, אל תחששו, רכישת נכס אינה תורה מסיני, רק עשו את זה חכם בעזרת עו"ד טוב שאתם סומכים עליו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *